Yaşam Alanınıza En Uygun İkinci El Klimalar

İkinci El Toplu Klima Alanlar

Klimalar, özellikle yaz aylarında sıklıkla tercih edilen elektronik aletlerdir. İkinci el klimalar da son dönemlerde özellikle elektronik eşyalardaki fiyat artışlarının fazla olmasından dolayı daha fazla tercih edilmektedir. Sağlıklı çalışan, ortamı yeteri kadar soğutabilecek ikinci el klima almanın herhangi bir zararı yoktur. Tabi klima satın alırken doğru yerden satın almak, ikinci el klima satan yerler ile görüşürken satış öncesi ve sonrası sizlere sunacakları hizmetleri değerlendirmeniz en doğrusu olacaktır.

Aşağıda ikinci el klima alırken nelere dikkat edilmelidir konusunda sizlere bilgi verdik. Klima seçimi yapmadan önce bu detaylara dikkat etmenizi öneririz.

İkinci El Klima Çeşitleri

İkinci El Klima Çeşitleri

Evinizde ya da ofisinizce, yazın havayı serinletmek, kışın ortamı ısıtmak için klima ihtiyacı mutlaka duyarız. Klimalar, ortamın havasını istediğimiz seviyede tutar ve böylelikle hava koşullarından olumsuz yönde etkilenmemiz söz konusu olmaz. Ancak klima seçerken mekanın büyüklüğüne göre ve şekline göre bir klima seçmek en doğrusu olacaktır. Peki, hangi klima çeşitleri vardır, hangileri tercih edilmelidir.

İkinci el split klimaİkinci el mono split klima
2 el multi split klimaİkinci el salon tipi klima
İkinci el yer ve tavan klima2. el paket tipi klima
2.el pencere tipi klimaKullanılmış İkinci el portatif klima
Eski İkinci el kanal tipi klimaİkinci el kaset tipi klima

İkinci El Split Klima

İkinci El Split Klima

Günümüzde en sık kullanılan duvar tipi klimalar duvar tipi klimalardır. Split klimalar, iki bölümden oluşurlar. Dış ünite ve iç ünite olmak üzere iki ayrı parçadan oluşan bu klimalar, daha çok evlerde ya da küçük ofislerde kullanılan klima çeşitleridir.

İkinci el klima satan yerlerde de en çok bulunan klima tipleri yine split klimalardır. Diğer klima tiplerine göre bakımı daha kolay olması, yaygın servis ağlarının bulunması gibi özellikler, daha çok bu klimaların tercih edilmesini etkilemektedir. 2 el split klima alırken mekanınızın boyutuna uygun olup olmadığını değerlendirmeniz en doğrusu olacaktır.

İkinci El Mono Split Klima

İkinci El Mono Split Klima

Mono split klimalar, sadece bir dış ünite ve iç üniteden oluşan klima çeşitleridir. Yaygın olarak kullanılan bu klimalar da genelde ofis içinde ya da evlerde kullanımı tercih edilen klima tipleri arasında yer almaktadır.
İkinci el klima dünyasında da sıklıkla görmeye alışık olduğumuz mono split klimalar, bakımı daha kolay ve servisleri rahatlıkla bulunabilen modellerdir. Bu da yine bu tip klimaların daha fazla tercih edilmesini etkileyen temel etkenlerden biridir.

İkinci El Multi Split Klima

İkinci El Multi Split Klima

Daha büyük alanlarda kullanımı tercih edilen multi split klimalar da yaygın olarak tek bir dış üniteye bağlı birden fazla iç ünitenin bulunduğu klimalardır. Büyük ofislerde tek dış ünite kullanarak birden fazla odanın havasını değiştirmek için tercih edilen multi split klima modelleri de ikinci el dünyasında sıklıkla karşılaştığımız modellerdir.
İkinci el klima satan yerler, multi split klimalar konusunda daha bir hassas davranırlar. Çünkü bu klimaların dış ünitelerinde meydana gelebilecek bir arıza, tüm iç mekanı etkiler. Bu nedenle dikkatli ve özenli bir şekilde tercih yaparlar.

Salon Tipi Split Klima

Salon Tipi Split Klima

Daha büyük salonlarda, toplantı odalarında ya da düğün salonlarında kullanılması tercih edilen salon tipi split klimalar da yaygın şekilde ikinci el klima alım satımı yapan yerlerde bulunan modellerdir. Havanın ısıtılması ve soğutulması gereken büyük yerlerde yaygın olarak kullanılan klimalar, bakımı daha profesyonellik gerektiren modellerdir.

İkinci el salon tipi split klimalar, fiyat olarak elbette diğer klima modellerine göre biraz daha pahalıdır. Ancak ikinci el klima satan yerler ile görüşme sağlayarak daha ekonomik fiyatlarla bir split klima bulabilirsiniz.

Yer ve Tavan Split Klima

Yer ve Tavan Split Klima

Mağazalarda, alışveriş merkezlerinde camilerde ya da daha büyük alanlarda kullanımı tercih edilen yer ve tavan split klima modelleri de ikinci el piyasasında sıklıkla görebildiğimiz klimalardır. Ancak bu klimalar, daha hassas bakım gerektirdiği için klima satın almadan önce alacağınız markanın teknik destek ağının yaygın olup olmadığını mutlaka değerlendirmeniz gerekir.

İkinci el yer ve tavan split klima modelleri, fiyat açısından diğer modellere göre çok daha yüksek fiyatlarla satılır. Kurulumu ve bakımı da diğer klimalara göre daha fazla dikkat gerektirir.

Paket Tip Klima

Paket Tip Klima

Yaygın olarak kullanılan klima tiplerinden bir diğeri de “rooftop” olarak adlandırılan ya da diğer adıyla paket tipi klima modelleridir. Bunlar tek bir üniteden oluşurlar. Yani iç ve dış üniteleri tek bir pakettedir. Adını da bu özelliğinden alan klimalar da

ikinci el klima piyasasında yaygın şekilde karşımıza çıkan modellerdir.
İkinci el paket tip klima modelleri, doğru bir firmada alındığında elbette herhangi bir sorun yaratmaz. Ancak klima satın alacağınız yerden teknik destek hizmetlerinin olup olmadığını öğrenmeniz çok daha sağlıklı olacaktır.

Pencere Tip Klimalar

Pencere Tip Klimalar

Pencere tipi klimalar, klima ile çok zaman harcamak istemeyen ya da bakımının daha kolay şekilde yapılmasını istenmesi durumunda evlerde, ofislerde ya da

iş yerlerinde tercih edilen klima tipleridir. Split klimalarda kompresörü, evaporatörü, kondanseri ve

motoru iki ayrı ünite içerisine yerleştirilirken pencere tipi klimalarda tek bir ünite içerisinde yer almaktadır.

Klima seçiminde sıfır ya da ikinci el klima almanız fark etmeksizin dikkatli davranmanızı gerektirir. Marka seçimi özellikle pencere tipi klima modellerinde önemli bir etkendir. 2. el pencere tipi klima almayı düşünüyorsanız, kesinlikle fiyat araştırması

ile birlikte klimanın kullanım süresini de göz önünde bulundurmanızı öneririz.

Portatif Klima

Portatif Klima

Portatif klimalar da yaygın olarak tercih edilen klima tipleri arasında yer almaktadır. Kullanımının kolay olmasına ek olarak gidilen yere kolaylıkla taşınabilir olması

tercih edilmesindeki en büyük nedenlerden biridir.
Portatif ikinci el klima, montaj gerektirmediği için kolaylıkla kurulum yapılabilen klimalardır. En çok tercih edilmesinin nedeni de budur. Ancak diğer klima tiplerinde olduğu gibi bu klimalarda da

seçim yaparken marka ve garanti kapsamında olup olmadığını değerlendirmeniz önemli oranda yardımcı olacaktır.

Kanal Tipi Klima

Kanal Tipi Klima

Büyük alanlarda kullanımı tercih edilen kanal tipi klimalar, görsel anlamda diğer klimalar gibi çok fazla yer kaplamazlar ve ortamın daha şık görünmesini sağlarlar. Bu klimalar, kanal ve menfezler yardımıyla iklimlendirme sağlayan klimalardır.

İç üniteleri tavan arası boşluğuna konularak montaj yapılmaktadır. Bu alanda da ikinci el klima dünyasının hareketli olduğunu söyleyebiliriz. Ancak özellikle montaj ve bakımı diğer klimalara göre daha dikkat

gerektirdiği için ikinci el kanal tipi klima seçerken mutlaka servis hizmetlerinin olup olmadığını sormanızı öneririz.

Kaset Tipi Klima

Kaset Tipi Klima

Bu klima modelleri de kanal tipi klimalar gibi iç üniteleri tavan arası boşluğuna montaj edilerek kullanılan klimalardır. Mağazalarda, alışveriş merkezlerinde ve büyük işletmelerde sıklıkla karşımıza çıkan bu klimalar, hassasiyet gerektiren modellerdir.

Yüksek konfor sağladığı için daha çok tercih edilen kaset tipi klimalar,

diğer klimalara göre daha yüksek fiyatlara satılmaktadır. İkinci el klima satan yerler nadiren de olsa bu tip klimalara yer vermektedir. Tabi ki seçim yaparken daha çok çok büyük arızalar

yaşamamış bir klima olmasına dikkat etmeniz gerekir.

İkinci El Klima Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

İkinci el klima almanın elbette bir sakıncası yoktur. Ancak doğru bir seçimde bulunmamanız halinde ciddi sorunlarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu nedenle ikinci el klima alırken dikkat edilmesi gerekenleri

aşağıda sıraladık, bunlara dikkat ederek seçim yapmanız ilerleyen dönemlerde herhangi bir sorun ile karşılaşmanızı engelleyecektir.

  • Klima bakımlarının yaptırılmış olmasına,
  • Klimanın temizliğinin yapılmış olmasına,
  • Montaj işleminin yapılıp yapılmadığına,
  • Seçtiğiniz markanın servis hizmetlerinin olup olmadığına,
  • Satış öncesi ve sonrası hizmetlere.

Yukarıda saydığımız detaylara dikkat ederek ikinci el klima

seçiminde bulunmanız, ilerleyen dönemlerde yeni bir masrafın karşınıza çıkmasını engelleyecektir.

İkinci El Klima Firması hakkında 133 makale
İkinci El Klima Alanlar Spot Klima Alan Yerler Değerinde Klima Satmak ve Almak İsterseniz Bizimle İletişime Geçebilirsiniz. Değerinde Nakit Ödeme Yaparak Klimalarınızı Almaktayız

4 yorum

  1. Merhaba

    Arcelik 12000 btu dis ünite elinizde mevcut mu.R410 gaz kullanılıyor.Varsa fiyatı ne kadardır.Ne kadar garanti veriyorsunuz.
    Tesekkurler

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*