İhtiyacınıza En Uygun İkinci El Klima Nasıl Olmalıdır?

Bosch 18000 Btu inverter klima

Yaz aylarında daha fazla ihtiyaç duyulan klimalar; hastanelerde, ofislerde, iş yerlerinde, mağazalarda, evlerde ve kısaca yaşam alanlarının tamamında kullanılan elektronik cihazlardır.

Klima satın almak isteyenler, hem kaliteli bir marka, hem uygun fiyat hem de uzun süre kullanabilecekleri klimaları ararlar.

Fakat bütçe olarak buna uygun olmayanlar, soluğu ikinci el klima satan yerlerde alıyor. Peki, ikinci el klima nasıl olmalıdır, ikinci el klima almak doğru mudur?

İkinci el klima almak, doğru şekilde seçildiğinde herhangi bir sorun yaratmaz. Tabi ki sıfır bir klima kadar performans sergilemeyebilir fakat yine de iş görmeyecek düzeyde olmazlar.

İkinci el klima satışı yapan yerlerin de dikkatli şekilde hareket etmeleri durumunda, klima almak isteyenler güven içinde ikinci el klima alabilirler. Ama klima alırken nelere dikkat edilmesi gerektiğini bilmek, ikinci el klima nasıl olmalıdır sorusuna detaylı yanıt verebilmek önemlidir.

İlginizi Çekebilir: İkinci el klima alanlar

İkinci El Klima Nasıl Olmalıdır?

Daikin 12000 btu inverter klima

İkinci el klimalar, genel olarak garanti süresi bitmiş klimalardır. Bu yüzden satın alırken çok doğru bir şekilde kontrol etmek gerekir. En azından yaşanabilecek bir arıza durumunda servis hizmeti verilecek bir marka olmasına dikkat edilmesi önemlidir.

1- Teknik Servis Hizmeti Olan Yerlerden Alın

İkinci el klima alırken, dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan biri de motor kısmının daha önce tamir görmemiş olması ya da motoruna garanti veren bir alıcıdan alınmasına dikkat edilmesi gerekir. Çünkü daha önce motor tamiri görmüş klimaların ömrü çok uzun olmaz.

Yaz aylarında ortamı serinletmek için ucuz ikinci el klima almak mantıklı olabilir fakat aldığınız yer güvenilir bir yer değilse, montaj işleminden sonra bazı sürprizlerle karşılaşabilirsiniz ki bu da canınızın sıkılmasına neden olabilir. Bu nedenle ikinci el klima satan yerler arasında seçim yaparken en azından referansı güçlü olan bir firmayı tercih etmeniz çok daha sağlıklı olacaktır.

İlginizi Çekebilir: İkinci El Klima Hakkında

2- Garanti Veren Klimacılardan Alın

Mitsubishi İnverter Klima 15000 btu

İkinci el klimalar, bilindiği üzere çoğu zaman garanti süresi dolmuş klimalar olarak karşımıza çıkar. Bu da yaşanacak herhangi bir problem karşısında markanın ücretsiz teknik servis vermeyeceği anlamına gelir.

Garantisi bitmiş bir klima alacaksanız,

ikinci el klima satışı yapan firma ile garanti konusunda anlaşmanız en doğrusu olacaktır.

En azından belirli bir süreye kadar firmanın kendi bünyesinden garanti vermesi, işinizi daha da kolaylaştıracaktır.

3- Teknik Servis Hizmeti Olan Yerlerden Alın

Toshiba Multi inverter klima
İkinci el klima alım satımı yapanların genellikle teknik servis hizmeti sunan ekipleri de bulunmaktadır ya da en azından anlaşmalı olduğu teknik servis firmaları mutlaka vardır.

Eğer yoksa bu tür firmalardan uzak durmanız en doğrusudur. Çünkü elektronik cihazlar olması bir yana ikinci el klima olması arıza yapması ihtimalini yükseltir. Bu yüzden teknik servis hizmeti sunmayan bir yerden alışveriş yapmayın.

İkinci el Klima Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

İkinci el klima fiyatları ne kadar?

Alacağınız klimanın markasına, kullanım durumuna ve daha önce tamir edilip edilmemesi durumuna göre fiyatları değişir.

İkinci el klimaların garantisi var mı?

İkinci el klimaların genel olarak garantisi yoktur. Ancak satışını yapan ikinci el klima mağazası ile anlaşarak belirli bir süre için garant, talebinde bulunabilirsiniz.

En iyi ikinci el klima nereden alınır?

Güven konusunda endişe edemeyeceğiniz bir ikinci el klima satışı yapan yer ile görüşmeniz en doğrusudur. Firmamız bu alanda uzun zamanların deneyim ve tecrübesi ile hizmet veren bir isimdir.

İstanbul ikinci el klima alan yerler

İstanbul’da ikinci el klima satan yerler sayıca oldukça fazladır. Ancak tercih yaparken bildiğiniz, güvenilir bir yerden alışveriş yapmanızı öneririz.

 

İkinci El Klima Firması hakkında 133 makale
İkinci El Klima Alanlar Spot Klima Alan Yerler Değerinde Klima Satmak ve Almak İsterseniz Bizimle İletişime Geçebilirsiniz. Değerinde Nakit Ödeme Yaparak Klimalarınızı Almaktayız

1 yorum

  1. Merhaba! 50 metre karelik bir alana sahip bir mekanda kullanabileceğiniz klima seçimi de yine çevresel faktörlere ve mekanın özelliklerine bağlıdır.

    Genel olarak, 50 metre karelik bir alana sahip bir mekan için ortalama bir klima kapasitesi 18.000 – 24.000 BTU/h (British Thermal Unit per hour) aralığında olmalıdır. Bu kapasite, mekanın sıcaklığını etkili bir şekilde kontrol edebilir ve rahat bir iç ortam sağlayabilir.

    Ancak, klima seçiminde doğru kapasiteyi belirlemek için mekanın yalıtımı, pencere sayısı ve güneş ışığına maruz kalma miktarı gibi faktörler de göz önünde bulundurulmalıdır.

    Ayrıca, enerji verimli bir klima seçimi yaparak uzun vadede enerji tasarrufu sağlayabilir ve elektrik faturalarınızı azaltabilirsiniz. Bu nedenle, enerji sınıfı yüksek olan ve doğaya daha az zararlı olan klima modelleri hakkında da bilgi almanızı öneririz.

    Kısacası, 50 metre karelik bir alana sahip bir mekanda kullanabileceğiniz klima seçimi için mekanın özelliklerine bağlı olarak 18.000 – 24.000 BTU/h kapasiteli klima modellerini tercih edebilirsiniz. Ancak, daha detaylı bir inceleme yaparak doğru klima seçimini yapmak için bir HVAC (ısıtma, havalandırma ve klima) uzmanı ile görüşmenizi öneririz.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*