İkinci El Klima Ne Zaman Alınmalıdır?

İkinci El Klima Alanlar

Elektronik eşya fiyatlarının her geçen gün artması ile birlikte ikinci el klima başta olmak üzere diğer elektronik cihazlarda ikinci el alternatifleri daha fazla aranmaya başladı.

Yaz aylarında ortamın serinletmesini, kış aylarında ise ısıtmasını sağlayan klimalar da fiyatların yüksek olmasından dolayı daha çok ikinci el olarak tercih ediliyor.

Peki, ikinci el klima ne zaman alınmalıdır?

İkinci el klima alan yerler, daha çok yaz aylarında hareketli dönemler yaşarlar.

Her ne kadar kış aylarında ortamın ısıtılması için de kullanılsa da daha çok yaz aylarında ortamın serinletilmesi için tercih edilen klimalar, bu dönemde daha yüksek fiyatlara alınır. Ancak kış dönemlerinde daha az ihtiyaç duyulduğu için bu dönemlerde ikinci el klima fiyatları daha ucuz olur.

2. İkinci El Klima Almak Güvenilir mi?

İkinci El Klima Alanlar

İkinci el eşya dünyasının en çok rağbet gören kategorilerinin başında klimalar gelir. Klimalar, sıfırlarının yüksek fiyatlı olmasından dolayı ikinci el olarak alınması maliyet açısından daha uygundur.

Fakat ikinci el klima alım satım yerleri konusunda seçim yaparken

deneyimli ve güvenilir bir firma olmasına özen göstermek gerekir.
İstanbul ikinci el klima alan yerler, sayıca çok fazla olduğu için her firmanın güvenilir olmadığını öncesinden hesap etmek gerekir. Tabi bu durum sadece İstanbul için geçerli değildir, diğer illerde de artan ikinci el klima alan yerlerin çok fazla olduğunu söylemek gerekir.

Doğru bir firmadan ikinci el klima almanın herhangi bir sakıncası yoktur. Çünkü işinde başarılı olan firmalar, bir klimayı satın almadan önce gerekli tüm kontrollerini yaparlar.

Klimanın ne kadar süreden beri kullanıldığı, daha önce tamir görüp görmediği gibi detaylar göz önünde bulundurularak alınır.

Bu nedenle ikinci el klima almak güvenilir mi sorusuna biraz da tercih edilen firmaya göre değerlendirmek gerekir.

İlginizi Çekebilir: İkinci El Klima Alanlar

3. İkinci El Klima Bakımı Nasıl Olmalıdır?

İkinci El Daikin Klima Alanlar

Bir eşyanın uzun süre kullanılabilmesi için bakımlarının zamanında yapılması gerekir.

Klima, televizyon, kombi ya da ne olursa olsun bakımının yapılması ve doğru şekilde

bakımının yapılması önemlidir. İkinci el klima bakımı da son derece önemlidir. Yani ikinci el olması demek bakımının göz ardı edilebileceği anlamına gelmemelidir.

4. Klima Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

İkinci El Toshiba Klima Alanlar

Öncelikle sağlıklı bir alanın inşa edilebilmesi için klima montajının doğru şekilde

ve doğru noktaya monte edilmesi gerekir. Yani direkt olarak üzerine vuracak bir noktaya klima montajı yapmanız doğru olmayacaktır. Hem ortamı istediğiniz düzeyde serinletmenizi engelleyen

hem de sağlıksal anlamda rahatsızlık verici durumlarla karşı karşıya

kalmamak için klima montajı konusunda doğru noktayı tespit etmeniz gerekir.

Montaj işleminden sonra klimanızı güven içinde kullanabilirsiniz. Ancak bu cihazların elektronik olduğunu ve dönemsel olarak bakım ihtiyacının doğacağını hesaplamanızda yarar vardır.

Sezon sonunda ve başında ve haftalık, aylık klima bakımı yapmanız,

daha uzun süreli klima kullanmanıza yardımcı olacaktır.
Yukarıda da belirttiğimiz gibi klimanın bakımının zamanında yapılmaması,

sağlık konusunda da bazı sıkıntılar yaşamanıza neden olabilir.

Özellikle de klima alerjisi bulunan kişilerin bakımı yapılmamış

klimaların bulunduğu ortamlarda çok fazla zaman geçirmemeleri gerekir.

İlginizi Çekebilir: İkinci El Klima Alım Satım

5. Klima Bakımı Nerede Yaptırılır?

Sıfır klima aldığınızda elbette servis garantisi olduğu için bakım yaptırma konusunda herhangi bir sorun yaşamazsınız. Ancak söz konusu ikinci el klima olduğunda işler biraz daha değişebilir. İkinci el klima alan yerler, teknik servis hizmeti de sunabiliyorlar. Tabi her mağazanın bunu sunmadığını belirtmemiz gerekiyor. Bu yüzden ikinci el klima alan yerler ile iletişime geçtiğinizde,

bakım ve servis hizmeti verip vermediklerini öğrenmeniz, daha sağlıklı ve uzun süreli klima kullanımı sağlamanız açısından önemli bir ayrıntıdır.

Klima Bakımı Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

İkinci El Klima bakımında neler yapılır?

Klima bakımının farklı işlemleri bulunmaktadır. Ancak genel olarak Mevsim bakımları, motor ve iç hazne bakımları, filtre bakımı gibi rutin bakım işlemleri uygulanır.

Klima bakım ücreti ne kadar?

Klima bakım ücreti, bakım tipine göre değişmektedir. Duvar tipi, salon tipi, kaset tipi klima bakımı fiyatları da yine klimanın tipine göre değişiklik gösterebilmektedir.

Klima bakımı yapılmazsa ne olur?

Bosch 18000 Btu inverter klima

Klima bakımı periyodik olarak yapılması gereken bir işlemdir. Zamanında yapılmadığında hem klimanın ömrü kısalır hem de bazı sağlık sorunları görülmeye başlanabilir.

İkinci El Klima Firması hakkında 133 makale
İkinci El Klima Alanlar Spot Klima Alan Yerler Değerinde Klima Satmak ve Almak İsterseniz Bizimle İletişime Geçebilirsiniz. Değerinde Nakit Ödeme Yaparak Klimalarınızı Almaktayız

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*