İkinci El Klimalar Fiyatı Ne Kadar?

Spot İkinci El Klima Alanlar

2.El Klimalar

 • İnverter Klimalar 10000 TL
 • İnverter Klimalar 4500 TL
 • 2.El Klimalar 9000 TL
 • 2.El Klimalar 3500 TL
 • Salon Tipi Klima 20000 TL
 • 2.El Klimalar 6000 TL
 • 2.El Klimalar 2800 TL
 • İnverter Klimalar 3500 TL
 • 2.El Klimalar 2500 TL
 • 2.El Klimalar 1000 TL

İnverter klima ne demek?

“İnverter” kelimesi İngilizce dönüştürme manasına gelir. Klimada inverter; kompresörlerde güç kaynağı frekansı ayarlanması sonucu soğutma ve ısıtma kapasitelerinin değişebildiği anlamındadır. Sabit soğutma ve ısıtma kapasitesine sahip cihazlara ise “non-inverter” denir.

İnverter klima ne demek?

İkinci el klima alınır mı?

İkinci el klima almak doğru mu, elbette değil. Bakım ve arıza masrafları bütçenizi zorlayacak ikinci el klima yerine sıfır klima alarak daha avantajlı klimalara sahip olabilirsiniz. Ayrıca mekanınızın kapasitesine uygun cihaz almış olursunuz.

İkinci El Klima Alanlar

İkinci el klima alınır mı?

Inverter klima bir günde ne kadar yakar?

Bu klimalar en yüksek hızda çalıştığında bir saatte yaklaşık 2,19kW elektrik yakarlar. Yani saatte 1,35 kuruş elektrik yakarlar. Günde 4 saat çalışan bir klimanın 5,40 kuruş maliyeti olur.

12000 BTU klima kaç metrekare?

12000 btu klima ne kadar alanı soğutur diye sorarsak, cevap olarak yaklaşık 25 m2 alanlarda kullanıldığı öğrenilir. Sonuç olarak, 12000 btu olan bir klima için maksimum 27 m2 olan alanlarda kullanılması uygun görülür.

İnverter klima ile normal klima arasında ne fark var?

Inverter ve Normal ile Klima Arasındaki Farklar

Öncelikle klasik klimalar istediğiniz oda sıcaklığına gelinceye kadar daima sabit devirde çalışır. Yani oda sıcaklığı her ne olursa olsun aynı enerjiyi tüketir. Fakat inverter klima oda sıcaklığına göre ayarlayan bir teknolojiye sahiptir.

İnverter klima ile normal klima arasında ne fark var?

Klima inverter olmazsa ne olur?

Bu sayede oda sıcaklığı istenilen seviyede kalıyor ve ne çok ısınıyor ne de çok soğuk oluyor. Inverter özelliği olmayan stadart klimalar bulundukları ortama sürekli aynı seviyede hava üflemeye devam ediyor. Ortam sıcaklığı istenen seviyeye geldiğinde klima otomatik olarak kapanıyor, sıcaklık değiştiğinde de açılıyor.

İnverter klima az yakar mı?

İngilizcede “dönüştürücü” anlamına gelen inverter kelimesi ile adlandırılan bu klimalar, içeriklerindeki kompresörler sayesinde, güç kaynağından gelen enerjiyi değiştirme kapasitesine sahiptir. Bu sayede ortam sıcaklığını istenen seviyede tutarken, aynı zamanda daha az enerji harcar.

Bir klimanın ömrü ne kadardır?

ASHRAE aracılığıyla yapılan araştırmaya göre bir klimanın ortalama ömrü 10-14 yıl arasıdır. Lakin klimayı daha uzun süre veya daha kısa süre kullanmak tüketicinin elindedir.

Bir klimanın ömrü ne kadardır?

Klima alırken nelere dikkat etmek gerekir?

Klima Satın Alırken ve Kullanırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Klimanızı, Montajı Yapılacak Mahallin Yüküne Uygun Olarak Seçin. …
Çevre Dostu Klimaları Tercih Edin. …
Yılda En Az İki Kez Periyodik Bakım Yaptırın. …
Hassas Filtreli Klimaları Tercih Edin ve Filtreleri Zamanında Değiştirin.

Klima ne zaman alınır?

Servis yaygınlığı her zaman kendi başına çok önemlidir. Montaj beklememek ve daha ucuz fiyatlar açısından klimanızı Türkiye’de satışlarının en yoğun dönemi olan haziran, temmuz, ağustos ayları dışında almanız tavsiye edilir. Yeni klima modellerinin piyasaya çıktığı ilkbahar ayları iyi bir zamanlama olabilir.

Klima 1 ayda ne kadar elektrik harcar?

Bir ay boyunca günde 3 saat çalışan A+ sınıfı bir klima ortalama 97 kWh tüketim yaparken, A++ klima 81 kWh, A+++ klima ise ortalama 63 kWh tüketim yapıyor.

Klima 1 ayda ne kadar elektrik harcar?

Klima 24 saatte ne kadar elektrik harcar?

İş yeri, büyük toplantı salonu, mağaza, market, alışveriş merkezi gibi insan sirkülasyonunun fazla olduğu geniş mekânlarda tercih edilen salon tipi klima modelleri genellikle 24.000 BTU kapasiteye sahip bulunur. 24.000 BTU’luk bir salon tipi klima en hızlı kullanımda saatte 2,19 kW elektrik tüketir.

Klima 24 saatte ne kadar elektrik harcar?

Klima 1 saatte kaç kW yakar?

Eğer klimanız 9000 BTU üzerindeyse elektrik tüketiminiz daha fazla oluyor. A enerji sınıfındaki 12000 BTU klimaların en yüksek çalışma hızındaki saatlik enerji tüketimi ortalama olarak 1,08 kW oluyor. 18000 BTU kimalarda bu değer ortalama 1,78 kW’a çıkarken 24000 BTU klimalarda 2,19 kW olabiliyor.

25 m2 eve kaç BTU klima?

Klima BTU Hesaplama

Metrekareye göre BTU klima hesaplaması için odanın metrekaresini 2,2 ye bölün ve 1000 ile çarpın.

25 m2 eve kaç BTU klima?

30 m2 alan için kaç BTU klima?

KAÇ BTU KLİMA ALMALIYIM?

9.000 btu
18.000 btu
İyi ısı yalıtımlı, direk güneş ışığı almıyor. 22 m2 45 m2
Zayıf ısı yalıtımlı, büyük pencere alanlı, fazla güneş ışığı alıyor. 15 m2 30 m2

30 m2 alan için kaç BTU klima?

24 binlik klima kaç metrekare alanı soğutur?

“24000 BTU klima ne kadar yer soğutur ve ısıtır?” sorusuna “24000 BTU klimalar maksimum 52,8 m2 alanlara kadar kullanılabilir” yanıtı verilebilir.
24 binlik klima kaç metrekare alanı soğutur?

24 binlik klima kaç metrekare alanı soğutur?

On Off mu inverter mı?

İnverter klimaların On-Off klimalara göre avantajlarından bazıları: İnverter klimalar On-Off klimalara göre daha zorlu hava şartlarında yüksek verimle çalışabilirler. Örneğin On-Off klimalar -5/+35 derece sıcaklıklarda performans kaybı yaşarken inverter klimalar da bu aralık -15/+40 derecelere varır

Klima inverter mi?

Inverter ve Normal ile Klima Arasındaki Farklar

Öncelikle klasik klimalar istediğiniz oda sıcaklığına gelinceye kadar daima sabit devirde çalışır. Yani oda sıcaklığı her ne olursa olsun aynı enerjiyi tüketir. Fakat inverter klima oda sıcaklığına göre ayarlayan bir teknolojiye sahiptir.

İnverter klima dur kalk yapar mı?

Yok eğer klimayı sabahtan akşama kadar sürekli alarak çalışması gerekecek olan bir işyerine veya evinize almayı düşünüyorsanız klimanızın gün içerisinde bir çok kez dur-kalk yapacağını (açılıp-kapanacağınızı) göz önüne alarak, inverter tipi bir klima seçmenin gerçekten tasarruf sağlayacağını söyleyebiliriz.

İnverter klima dur kalk yapar mı?

İnverter klima kaç saat çalışmalı?

Inverter klima çalışma saatleri için herhangi bir sınır olmasa da her şeyin aşırısından kaçınmak gerektiğini söyleyebiliriz. Elbette ki klimanızı istediğiniz kadar çalıştırabilirsiniz; ancak yüksek performansta sürekli kullanım klimanızın ömrünü azaltacak ve performansını düşürecektir.

İkinci El Klimalar Fiyatı Ne Kadar?

İkinci el klimalar fiyatı, kullanım durumuna ve markasına göre değişiklik göstermektedir. Ortalama olarak, ikinci el klimaların Fiyatları 2000 TL İle 15000 TL Arasında Değişmektedir

İkinci El Klima Firması hakkında 131 makale
İkinci El Klima Alanlar Spot Klima Alan Yerler Değerinde Klima Satmak ve Almak İsterseniz Bizimle İletişime Geçebilirsiniz. Değerinde Nakit Ödeme Yaparak Klimalarınızı Almaktayız

2 yorum

 1. Selamlar;
  Klimalar hakkındaki bilgilendirmeler için teşekkür ederim.
  Ayrıca 140 m2 lik bir ev için nasıl bir klima önerirsiniz.
  Yer Muğla köyceğizde Bir tanesini oturma salona diğerini yatak odasına koymak istiyoruz.
  Mümkün ise 2. el Mitsubishi inverter tercihim.
  saygılar

  • Aleyküm Selam Montaj ve kurulum yerimiz sadece istanbulda klima isterseniz eğer kargo yapabiliriz

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*