Klima Servisi Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Klima Kullanımı

Sıfır ya da ikinci el klima almak, tek başına sorunların çözümünü sağlamaz. Bir de periyodik bakım için doğru bir teknik servisi de seçmeniz gerekir. Klima servisi seçerken dikkat etmeniz gerekenler konusunda bilgi sahibi olursanız, daha uzun ömürlü klima kullanımı sağlayabilirsiniz.

Klimalar, gündelik hayatın en vazgeçilmez parçalarından biridir. Kurumsal şirketlerde, mağazalarda, ofislerde, evlerde ve kısaca yaşamın birçok alanında klima kullanımı bir anlamda zorunludur. Tabi elektronik cihazlar oldukları için dönemsel olarak klima bakımının yapılması gereklidir. Klima servisi seçerken dikkat etmeniz gerekenler konusunda bilgi sahibi olursanız, daha sağlıklı bir şekilde klimanızı kullanabilirsiniz. Peki, klima teknik servisi seçerken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Klima Servisi Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Klima Servisi Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

  • Tercih ettiğiniz servisin yetkili servis olmasına dikkat edin,
  • Yetkili servis bulamıyorsanız alanında uzman bir teknik servis firmasından hizmet alın,
  • Montaj, bakım, yedek parça gibi malzeme tedariği yapıp yapmadığını sorun,i
  • Yaygın teknik servis hizmeti olan klima markalarını tercih edin,
  • Tercih ettiğiniz yetkili servisin fatura kesip kesmediğini öğrenin,
  • Değiştirilen yedek parçaların garantisinin olup olmadığını öğrenin,
  • Destek talepleriniz durumunda kısa sürede cevap veren teknik servis firmalarını tercih edin,
  • Ürününüzün bakım ve onarımı konusunda profesyonel olup olmadığını öğrenin.

Teknik Servis Garanti Veriyor mu?

İkinci El Klima Alanlar

Klima servisi seçerken dikkat edilmesi gereken birçok ayrıntı vardır aslında. Ancak en önemlilerinden biri değişen yedek parçalara garanti verilip verilmemesidir. Klimanızın ikinci el olması aslında pek bir şey değiştirmez. Parçalar, ayrı garanti altındadır yani değiştirdiğiniz parça eğer ikinci el değilse mutlaka garantisinin olmasına dikkat etmeniz gerekir.

Servis Ağının Geniş Olması

Yetkili servis ya da genel bir teknik servisten hizmet alabilirsiniz. Ancak tercihiniz hangisinden yana olursa olsun servis ağının geniş olmasına dikkat etmeniz gerekir. Bakımını ya da onarımını yaptığınız cihazın elektronik bir cihaz olduğunu unutmayın ve tamir ya da bakımı yapılsa bile olası bazı durumlarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu yüzden teknik servis hizmeti aldığınız firmanın donanım ve teknisyen konusunda yeterli düzeyde olmasına dikkat etmeniz gerekir.

Özellikle yaz aylarında daha fazla klima bakımı yapıldığı için teknik servislerin yoğunluğu anlaşılabilir bir durumdur. Ancak personel konusunda herhangi bir sorunu olmayan firmaların öncelikle tercih edilmeleri gerekir. Çünkü acil bir durumda yeteri kadar personeli olmayan firmalar, uzun bir randevu süresi verebilirler

İlginizi Çekebilir: İkinci El Klima Aldığımız Bölgeler

Bakımda Uzman Firmaları Seçin

Bakımda Uzman Firmaları Seçin

Teknik servis hizmeti almak bazen yetkili servislerde mümkün olmayabiliyor. Özellikle yaz dönemlerin her yerin klima ihtiyacı ya da klima bakım ve onarım ihtiyacı olduğu için bazen bu yerlerden hizmet almak mümkün olmayabiliyor. Böyle durumlarda genellikle teknik servis hizmetini genele yayan ve tüm markalarda sunan yerler tercih edilir.

Aslında bu tip klima teknik servis hizmeti sunan yerlerden hizmet almanın herhangi bir sakıncası yoktur. Ama önemli olan bakım ya da onarım konusunda uzman olmalarıdır. Daha önce herhangi bir deneyimi olmadığı, herhangi bir belgesi ya da sertifikası olmadığı halde klima teknik servis hizmeti sunan çok sayıda kişi ya da firma bulunmaktadır.

İlgili Konular: İkinci El Klima Alanlar

Bunlar, çoğu zaman bir arızanın giderilmesini sağlasalar bile sağlıklı sonuç vermemektedir. Bu da klima sahiplerinin mağdur olmalarına neden olmaktadır. Bu yüzden klima teknik servis hizmeti alırken mutlaka firmanın bu alanda ne kadar bir deneyime sahip olduğunu öğrenmeniz gerekir.
Klima, yaz dönemlerinde de kış dönemlerinde de bakımı yapılması gereken elektronik cihazlardır. Bu nedenle teknik servis hizmeti alırken son derece dikkatli olmanızı öneririz.

İkinci El Klima Firması hakkında 131 makale
İkinci El Klima Alanlar Spot Klima Alan Yerler Değerinde Klima Satmak ve Almak İsterseniz Bizimle İletişime Geçebilirsiniz. Değerinde Nakit Ödeme Yaparak Klimalarınızı Almaktayız

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*