Ev İçin En Doğru İkinci El Klima Nasıl Seçilir?

İkinci El Klima Alanlar
İkinci El Klima Alanlar

İkinci el klima dünyası, her geçen gün büyümeye devam ederken ev tipi klimalar da rağbet gören klimalar arasına girmeye başladı. Ancak doğru bir klima seçimi yapmak için klima aldığınız yer de klima seçimi de önemlidir. Peki, ev için en doğru ikinci el klima nasıl seçilir, klima nasıl olmalıdır?
Eviniz için klima seçimi yaparken ister sıfır olsun ister ikinci el, doğru bir seçim yapmadığınızda,

soğutmada da ısıtmada da beklentilerinizi elde etmeniz çok zor olur. Bu nedenle doğru klima seçimi nasıl olur, bunu bilmeniz ya da bu konuda size yardımcı olacak bir ikinci el klima mağazasından destek almanız gerekir. Peki, doğru klima nasıl olur?

İlginizi Çekebilir: İkinci El Klima Alan Yerler

İhtiyacınızı Doğru Belirleyin

İkinci El Klima Alanlar

Klimalar, daha çok yaz aylarında ortamın soğutulması için kullanılan cihazlar olsa da klimaların farklı özellikleri de vardır. Isıtma başta olmak üzere ortamı havalandırma, nem kurutucu gibi farklı özellikleri de vardır. Klima seçerken hangi amaçla kullanacağınıza karar vermeniz önemlidir. İkinci el klima satan yerlerle görüştüğünüzde, ihtiyacınızı doğru şekilde karşılayan bir klima olup olmadığına dikkat ederek seçim yapmalısınız.

Klima Tipine Karar Verin

İkinci El Klima Alanlar

Klimalar, farklı tiplerde üretilirler. Günümüzde çok fazla rağbet görmeye başlayan pencere tipi klimalar, kurulum ve kullanım açısından en etkili klimalardır. Bu klimalar tek parça halinde oldukları için odanın herhangi bir yerine kolaylıkla monte edilebilir. Fakat bunları taşırken yani başka bir yere takmak istediğinizde yeniden duvarı delmek zorunda kalırsınız. Split klimalar da günümüzde tercih edilen klima tipleri arasında yer almaktadır. İkinci el split klima seçerken koşullarınıza uygun ve beklentilerinizi karşılayabilen bir klima olmasına dikkat etmeniz gerekir.

İlginizi Çekebilir: İkinci El Klima Alanlar

Klima Kapasitesini Doğru Seçin

İkinci El Klima Alanlar Özgür Klima

Ev için en doğru klima seçimi konusunda dikkat etmeniz gereken bir diğer önemli husus ise klimanın kapasitesidir. Klimalarda “BTU seviyesi” diye bir seviye vardır. Bu seviye ne kadar yüksekse klimanın gücü de o oranda yüksektir. Yani klima seçerken bu detaya dikkat etmeniz gerekir. Eviniz için ikinci el klima seçerken,

evinizin büyüklüğünü hesaba katarak seçim yapmanız beklentilerinizi elde etmeniz konusunda daha elverişli sonuç almanızı kolaylaştıracaktır.

Gürültü Seviyesine Dikkat Edin

Spot Klima mı, İkinci El Klima mı?

 

Bazı klimalar çok fazla gürültü yaparlar ve evde kullanımı son derece rahatsız edici olur. İkinci el klimalar gürültü konusunda elbette sıfır klimalara göre daha yüksek olur. Bu nedenle ikinci el klima alırken bu konuya dikkat etmeniz gerekir. Gürültü seviyesi de aslında klimanın boyutuna ve tipine göre değişmektedir. Bu yüzden ev için doğru klima seçimi yapmak için bu konuya da dikkat etmeniz gerekir.

İlginizi Çekebilir: İkinci El Klima Hakkında

Enerji Verimliliğine Dikkat Edin

İkinci El Klima Alanlar

Özellikle elektrik faturalarının yüksek gelmeye başladığı günümüzde klima çalıştırırken maalesef iki defa düşünmek zorunda kalınıyor. Bir de aldığınız klima enerji verimliliğine sahip değilse, artık daha fazla düşünmek zorunda kalırsınız. Enerji verimliliği, sadece klimalar için değil diğer tüm elektrikle çalışan ürünler için geçerli bir durumdur. Yaz aylarında daha sık kullanılan klimalarda, enerji tasarrufu yapan

klima olmasına dikkat ederseniz faturanız kabarık gelmeyecektir.

İkinci el Klima Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

İkinci El Klima Nereden Alınır?

2. el klima alan yerler, aynı zamanda satış hizmeti de verirler. Günümüzde İstanbul gibi büyük şehirlerde çok fazla ikinci el klima satan yer olduğu için kullanıcılar hangi firmayı tercih edecekleri konusunda kararsız kalabiliyorlar. İkinci el klima satan yerler arasında inceleme yaparken tüm ayrıntılarına özen gösterin. Fiyatlar, klima seçenekler, satış öncesi ve sonrası hizmetler gibi tüm ayrıntılara dikkat ederek seçim yaparsanız daha rahat edersiniz.

İkinci El Klima Firması hakkında 133 makale
İkinci El Klima Alanlar Spot Klima Alan Yerler Değerinde Klima Satmak ve Almak İsterseniz Bizimle İletişime Geçebilirsiniz. Değerinde Nakit Ödeme Yaparak Klimalarınızı Almaktayız

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*