Spot Klima mı, İkinci El Klima mı?

İkinci El Klima Alanlar

İkinci el klima ya da eşya pazarı ile “spot eşya” pazarı birbiri ile karıştırılan iki farklı kavramdır. İkinci el klima ile spot klima da bu bağlamda birbirinden farklı şeylerdir. Yani satın almadan önce klimanın ikinci el mi yoksa spot klima mı olduğunu bilmek gerekir.
Elektronik eşyaların günümüzde yüksek fiyatlarla sunulması, insanların ihtiyaçlarını ikinci el pazarlarından temin etmelerini etkiliyor. Özellikle yaz dönemlerinde daha fazla ihtiyaç duyulan klimalar için de aynı şeyleri söylemek gerekir. Hem fiyat açısından daha ekonomik olmaları hem de kullanımında bir sorunun olmamasından

dolayı ikinci el klimalar ile spot klimalar daha fazla tercih edilmektedir. Ancak yukarıda da sözünü ettiğimiz gibi spot ile ikinci el, farklı şeylerdir. Öncelikle bu konuya netlik kazandırmamız gerekir.

Spot Klima Nedir?

Spot Klima Nedir?
Spot klima ya da spot eşya, aslında sıfır eşyalardır. Büyük firmalar, ellerinde kalan ancak sıfır olan eşyaları, sezonu geçtiği için ya da çok fazla rağbet görmediği için eritmek isterler. Bu alanda hizmet veren spot eşya mağazaları ile iletişime geçerek toplu satış yaparlar. Tabi ki sıfır olmasının yanında fiyatlarının daha uygun olduğunu söylemek gerekir.
Örneğin Samsung klima, yeni sezona hazırlık yaparken geçmiş sezonun ürünlerini deposundan temizlemek için spot firmaları ile görüşür ve onlara satar. Spot klima satan yerler de bu klimaları alarak kullanıcılarına sunarlar. Yani spot klima ile ikinci el klima arasında oldukça büyük farklar vardır.

İkinci El Klima Nedir?

İkinci El Klima Alanlar Özgür Klima

2. el klima ise bilinen haliyle daha önce başkası tarafından kullanılmış, farklı nedenlerden dolayı

ikinci el klima alan yerler ile görüşülerek satılan klimalardır. 2 el klimalar da aslında “ikinci el” ibaresinden dolayı bazen “kalitesiz” olarak düşünülse de aslında durum bundan çok daha farklıdır.
İkinci el klima satın almadan önce kısa da olsa satış nedenini öğrenmeniz daha sağlıklı olacaktır. Satan kişi arıza verdiği için mi satmış, yenisini aldığı için mi satmış ya da taşındığı için yük etmemesi için mi satmış,

bunları öğrenerek karar vermeniz daha doğru olacaktır. Güvenilir ikinci el klima satan yerler, bu konularda müşterilerini bilgilendirerek sattıkları klimanın gönül rahatlığı ile alınmasını sağlamaktadır.

İkinci El Klima mı, Spot Klima mı?

İkinci El Klima Alanlar
Gelelim asıl konumuza… Klima satın almaya karar verdiğinizde ikinci el mi yoksa spot klima mı almalısınız

sorusunu aslında daha çok ekonomik durumunuza yani bütçenize göre belirlemeniz gerekir.

Spot klimalar, yukarıda da bahsettiğimiz gibi büyük firmaların spot firmalara verdikleri,

teşhir ürünleri, sezonu geçmiş klimalardır. Yani herhangi bir şekilde kullanılmış klimalar değil. Tabi ki ikinci el klima fiyatlarına göre spot klimalar daha pahalıdır. Karar verirken bütçenizi göz önünde bulundurarak karar vermeniz daha sağlıklı olacaktır.

İlginizi Çekebilir: İkinci El Klima Almak Doğru mu?

Spot Klimaların Garantisi Var mı?

İkinci El Daikin Klima Alanlar

Genel olarak baktığımızda spot klimaların da garantisi yoktur yani garanti süresi dolduğu için kullanıcıya herhangi bir garanti verilmez. Fakat ikinci el klimalara nispeten kullanılmayan ürünler

oldukları için mağazalar firma garantisi vererek belli bir dönem kullanılmasına izin vermektedir. Bunun yanında bazı spot klimalarda firma garantisi yerine marka garantisi de verilebilmektedir. Bunu anlamak için satıcı firma ile görüşmeniz gerekir.

Diğer Konular: İstanbul’da İkinci El Klima Alanlar

İkinci El Klimaların Garantisi Var mı?

İkinci El Klimaların Garantisi Var mı?
İkinci el klimalarda garanti süresi dolmamış bir klima bulduğunuzda daha güvenilir bir şekilde

satın almaya karar verebilirsiniz. Bazen taşınma ya da farklı nedenden dolayı kısa süreliğine kullanılmış klimalar da satılabiliyor. Bu tip klimalar, fiyat olarak diğer ikinci el klima fiyatlarına göre daha yüksek olsa da güven açısından daha iyidir.

İkinci El Klima Firması hakkında 131 makale
İkinci El Klima Alanlar Spot Klima Alan Yerler Değerinde Klima Satmak ve Almak İsterseniz Bizimle İletişime Geçebilirsiniz. Değerinde Nakit Ödeme Yaparak Klimalarınızı Almaktayız

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*