Klima Tamir ve Onarımlarında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Klima, her evde, ofiste veya mağazada mutlaka kullanılan cihazların başında gelir. Kış aylarında ortamı ısıtmak, yaz aylarında ise serinletmek için bu elektronik cihazlara ihtiyaç duyulur. Ancak elektronik cihazlar olmaları nedeni ile klima tamir ve onarımlarında dikkat edilmesi gereken bazı konular vardır. Daha uzun süre klimanızı kullanmak için bunlara dikkat etmeniz gerekir.

Klimaların daha uzun ömürlü kullanıma sahip olmaları için periyodik olarak bakımlarının yapılması gerekmektedir. Hava filtresi bakımı başta olmak üzere diğer aksamlarının da onarıma ihtiyacı vardır. Peki, klima bakım ve onarımlarında dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

İlginizi Çekebilir: Hava Filtresi Bakımı

1- Periyodik Bakım

Klimalarda periyodik bakım son derece önemli bir konudur. Yukarıda da değindiğimiz gibi bu cihazlar elektronik parçalardan oluşmaktadır ve arıza vermeye müsait cihazlardır. Düzenli olarak kullanılan cihazlarda arızalar daha kolay

anlaşılsa da mevsim geçişlerinde ya da sadece yaz aylarında kullanılan klimaların arızaları kolay anlaşılmaz.

Klima bakımı yapılırken periyodik bakımlarının mutlaka yapılması gerekir. Gaz dolumu, hava filtresi bakımı ve diğer bakımlarının zamanında yapılması ve bunu yaparken de periyotlarına dikkat etmek önemlidir.

2- Yetkili Servislerden Hizmet Alın

Klima bakımı ya da klima onarımı, özellikle İstanbul’da yaygın firmalar sayesinde kolaylıkla yapılabiliyor. Fakat klima bakım ve onarımı yapmaya karar verdiğinizde, mutlaka yetkili servislerden hizmet almaya özen göstermelisiniz.

Yetkili servisler, tamir ettikleri klima için belirli bir sürede garanti verirler. Özellikle de parça değişimi yapılacaksa mutlaka yetkili servisten hizmet alınmalıdır. Periyodik bakımları için de aynı şekilde yetkili servislerden hizmet almaya özen gösterilmelidir.

3- Bilmediğiniz Bir Yerden Hizmet Almayın

Klima kullanıcılarının genel olarak özellikle de yaz aylarında düştükleri en büyük hatalardan biri de bilmedikleri bir yerden yani rast gele bakım hizmeti almalarıdır. Klimalar, markalarına ve modellerine göre bakım ve onarımı yapılan elektronik cihazlardır. Bu nedenle alanında uzman olmayan bir yerden hizmet talebinde bulunmamanız gerekir.

Teknik servis konusunda yetkili bir firma her zaman için daha kaliteli sonuç almanızı etkileyecektir. Klima bakım ve onarımı konusunda uzun zamanların deneyimine sahip, bilindik ve güvenilir bir teknik servisten hizmet almanızı öneririz.

İlginizi Çekebilir: İkinci El Klima Fiyatları

4- İkinci El Klima Bakımı Nasıl Yapılır?

Ekonomik koşulların zorlaştığı günümüzde klimaların pahalı olması, insanların ihtiyacını ikinci el klima satan yerler ile görüşerek gidermelerini etkilemektedir. Fakat her ikinci el klima alan yer de güvenilir değildir. Bunu unutmamak gerekir, bu nedenle ikinci el klima alırken mutlaka firmanın tanıdık ve güvenilir biri olmasına özen gösterilmelidir.

İkinci el klima, takdir edersiniz ki sıfır gibi olmaz. Ancak dikkatli bir şekilde seçim yaptığınızda ve ikinci el klima alım satım yerleri arasından seçim yaparken güvenilir bir adres ile iletişime geçtiğinizde, şansınızın daha yüksek olacağını aklınızdan çıkartmayın.

İlginizi Çekebilir: İkinci El Klima Nasıl Olmalıdır?

5- İkinci El Klima Alınır mı?

Klima bakım ve onarımı sadece sıfır klimalar için değil ikinci el klimalar için de geçerlidir. Bu nedenle satın alacağınız klimanın sağlıklı olmasına

ve bakımlarının yapılmış olmasına özen göstermelisiniz. Bu kriterlere dikkat ederek klima almanızda herhangi bir sakınca yoktur.

İkinci el klima alan yerler, genellikle satın aldıkları klimaların gerekli kontrollerini yaparlar. Çünkü bu, onlar için de önemlidir. Bu klimalar yeniden satışa çıkartıldığında müşterinin memnun kalması gerekir.

Bunun için de alım yapmadan

önce gerekli kontrolleri yapılır.

İkinci el klima alan yerler ile görüşerek gerekli garanti teminatını

alabiliyorsanız satın almanızda herhangi bir sakınca yoktur. Fakat yine dediğimiz gibi firmanın güvenilir bir adres olmasına dikkat etmek gerekir.

İkinci El Klima Firması hakkında 131 makale
İkinci El Klima Alanlar Spot Klima Alan Yerler Değerinde Klima Satmak ve Almak İsterseniz Bizimle İletişime Geçebilirsiniz. Değerinde Nakit Ödeme Yaparak Klimalarınızı Almaktayız

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*