İkinci El Klima Satışı

Spot Klima mı, İkinci El Klima mı?

İkinci El Klima Satışı

İkinci el klima satışı, özellikle yaz dönemlerinde ciddi anlamda rağbet görmeye başlar. Acil bir ihtiyaca dönüşmesinden dolayı, bazen piyasada ikinci el klima satanlar ile iletişime geçmek bile zor olabilir.

Sizlere çözüm önerisi niteliğinde sunacağımız hap bilgilerden yola çıkarak ikinci el klima satışı ihtiyacınızda ulaşabileceğiniz güvenilir firmalar hakkında bilgi vereceğiz.

 

En İyi İkinci El Klima Markaları

Mitsubishi Heavy KlimaToshiba KlimaSıemens Klima
Mitsubishi Electric KlimaRegal KlimaBeko Klima
Arçelik KlimaProfilo KlimaBosch Klima
Sigma KlimaLG KlimaHaier Klima
Samsung KlimaFuji Electric KlimaDaikin Klima
Panasonic KlimaDemirdöküm KlimaAirfel Klima
Oreon KlimaAltus KlimaVestel
General Electric KlimaAlarko KlimaYork
Aura KlimaVailant KlimaViessmann Klima
Midea KlimaMdv KlimaFerroli Klima
Baymak KlimaCarrier KlimaCartel Klima

 

İkinci El Klima Nereden Alınır?

İkinci El Toplu Klima Alanlar

Söz konusu ikinci el olduğunda iki defa düşünmek gerekir. Çünkü satın alacağınız klimanın ömrü ne kadar olacak, sağlıklı çalışacak mı, istediğiniz performansı verecek mi gibi sorular, sürekli aklınıza takılacak. Bu nedenle ikinci el klima almak için mutlaka güvenilir bir firmadan destek almanız gerekir.

Peki, güvenilir ikinci el klima satışı yapan firma nasıl bulunu?

Öncelikle bir firmanın güvenilir olup olmadığını sorgulamak için size sunulan hizmetlerin neler olduğunu öğrenmeniz gerekir.

Satış öncesi ve satış sonrası hizmetler hakkında ayrıntılı bilgi veren, satış sonrasında da herhangi bir sorun yaşamanız durumunda cihazının arkasında duran bir firma olup olmadığını öğrenmeniz gerekir.

İkinci el klima satanlar hakkında araştırma yapabileceğiniz en iyi yer sosyal medya platformlarıdır. Müşteriler, firmalar hakkında en doğru yorumları yapan kişilerdir. Bu nedenle tercih ettiğiniz firmanın sosyal medya hesaplarının olmasına dikkat edin.

Klima satışı yapan firmaların kendilerine ait web siteleri de olur. Bu web siteleri, firmanın güvenilir olup olmadığını anlamanız için bakmanız gereken en önemli yerlerin başında gelir.

Web sitenin güven vermesi, SSL sertifikası ile korunması ve aradığınız ürünü kolaylıkla bulabilmekle beraber ürün hakkında ayrıntılı bilgilere yer verilen web sitelerini tercih etmenizi öneririz.

İstanbul’da İkinci El Klima Satanlar

Türkiye’nin en kalabalık şehri olmasından dolayı yaz dönemlerinde klima satışı da İstanbul’da bir hayli yüksek olur. Aslında ikinci el klima satanlar bir hayli fazladır. Ancak güvenilir bir firma olmasına özen göstermeniz gerekir.

Anadolu yakasında uzun zamandır hizmet veren firmamız, ikinci el klima satanlar arasında sağladığı güven ile müşterilerinin memnun kalmasını başarmış bir isimdir. Tüm satışını gerçekleştirdiği klimalar için satış öncesi ve sonrası destek sunan firmamız, bu özelliği sayesinde müşterilerinin memnun kalmasını sağlamaktadır.

İstanbul’da ikinci el klima satanlar arasında bilinirlik kazanan, uzun dönemlerin deneyim ve tecrübesine sahip olan firmamız, klima montajı ve sonrasında teknik destek konusunda da müşterilerine en iyi şekilde yardımcı olmaktadır.

İkinci El Klima Ne Zaman Alınmalıdır?

İkinci el klima almak için doğru zamanı belirlemeniz gerekir. Özellikle yaz dönemlerinin başlangıcında almak, yaz ortasından almaktan daha iyidir. Ya da eğer acil bir durumunuz yoksa kış dönemlerinde klima satın almak daha mantıklı olur.

Kış dönemlerinde evini taşıyanlar ya da klimasını yenilemek isteyenlerin sayısı daha fazla olur. Bu da fiyatların daha düşük olmasını etkiler. Bu nedenle yaz aylarını beklemek yerine havaların serin olduğu dönemlerde ikinci el klima satışı yapan firmalarla iletişime geçmeniz, ekonomik anlamda size daha çok yardımcı olacaktır.

Hangi Tip İkinci El Klima?

Spot İkinci El Klima Alanlar

İkinci el klimalar da sıfırlar kadar etkilidir. Ancak yaşam alanınıza uygun bir klima modeli bulmanız, işinizi daha da kolaylaştıracaktır. Aşağıdaki tablodan sizin için uygun olan ikinci el klimaları seçerek haklarında ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Salon tipi klimaDuvar tipi klima
Split klimaKaset tipi klima
Konsol tipi klimaTavan tipi klima
Vrf klimaMobil klima

Klimayı kullanacağınız alanın büyüklüğüne göre klima seçimi yapmanızı performans açısından daha etkili olacaktır.

İkinci El Klima Nasıl Seçilir?

Yaz dönemlerinde özellikle daha fazla tercih edilen klimalar, ortamın serinlemesine etki eden cihazlardır. Bu nedenle ikinci el klima alırken dikkat etmeniz gereken bazı hususların olduğuna dikkat çekmemiz gerekir. Bunlar;

  • Klima alırken ortalama ömrünü öğrenin
  • Daha önce arıza görüp görmediğini sorun
  • Klima satışı öncesi ve sonrası hizmetlerini öğrenin
  • Firma garantisi verilip verilmediğini öğrenin
  • Arıza durumunda ulaşabileceğiniz teknik servisin olup olmadığını sorun.

Yukarıda verdiğimiz bilgiler doğrultusunda hareket ederek ikinci el klima satışı yapan firmalarla görüşerek daha sağlıklı sonuçlar alabilirsiniz.

İkinci El Klima Almak Doğru mu?

İkinci El Klima Alanlar

Klimalar, elektronik cihazlardır ve arıza vermesi muhtemel bir durumdur. Sıfır klimalarda da ikinci el klimalarda da benzer durumları yaşayabilirsiniz. Bu nedenle klima almak için ikinci el ya da sıfır olması sadece bazı avantaj ve dezavantajlar getirir.

İkinci el klima alırken yukarıda değindiğimiz hususlara dikkat ederek seçim yapmanız halinde herhangi bir sorun ile karşı karşıya kalmazsınız. Ancak bilmediğiniz ya da hakkında bilgi sahibi olmadığınız bir firmadan ikinci el klima almanızı önermeyiz.

İlginizi Çekebilir: İkinci El Klima Alan Yerler

İkinci El Klimalar Daha Fazla Enerji Harcar mı?

İkinci el klimalar, daha önce kullanılan cihazlar oldukları için satın almadan önce bakımlarının doğru şekilde yapılıp yapılmadığını öğrenmeniz gerekir. Çünkü zamanında ve periyodik bakımı yapılmayan klimalar hem performans açısından yeterli olmaz hem de daha fazla enerji tüketir. AAA+ enerji sınıfında yer alan ikinci el klimalar, daha az elektrik harcarlar. Ve Bu yüzden ikinci el klima satışı yapan firmalarla görüşerek satın almak istediğiniz klimanın bu özelliğe sahip olup olmadığını sormanız gerekmektedir.

Sıkça Sorulan Sorular

İkinci El Klima Satışları

İkinci El Klima Alanlar

İkinci el klima satışı yapan firmalar arasında yer alan ve kaliteli ürünleri ile tanınan Klima-Servis, müşterilerine en uygun fiyatlar

Klima Satanlar

İnvertör Klima

İkinci El Klima satışı yapan firmalar, klimaların üretimini yapan firmalardan aldıkları klimaları satışa sunmaktadır. Klima satan firma

Uygun Fiyata Klima Satanlar

Mitsubishi Electric

Klima satın almak isteyenlerin en çok tercih ettiği markalardan birisi de Mitsubishi klimalarıdır.

İkinci El Klima Firması hakkında 131 makale
İkinci El Klima Alanlar Spot Klima Alan Yerler Değerinde Klima Satmak ve Almak İsterseniz Bizimle İletişime Geçebilirsiniz. Değerinde Nakit Ödeme Yaparak Klimalarınızı Almaktayız

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*